2016/11/22

Paleo csirkepaprikás tésztával

Imádom a Paleolét kézi tésztakészítővel készített tésztákat. Annyira könnyű elkészíteni, és nagyon-nagyon finom. Most szélesmetéltet készítettem, hozzá pedig csirkepaprikást.
Úgy gondolom, a csirkepaprikás receptem verhetetlen, eddig mindenkinek nagyon ízlett.:)
Próbáld ki Te is, nem fogod megbánni!



Hozzávalók egy nagy adag csirkepaprikáshoz

- 4 db csirke felsőcomb
- 4 db csirke alsócomb
- Fél kg csirkemell
- 20 dkg csirkemáj
- 2 nagy fej vöröshagyma
- 1 paprika
- 1 paradicsom
- 3 evőkanál zsiradék
- só
- bors
- kevés apróra vágott petrezselyem
- 2 evőkanál őrölt pirospaprika
- 2 dl Cocomas
- 3 evőkanál Paleolét Lisztvarázs
- 1 liter víz

Hozzávalók 2 adag tésztához

Paleolét szezámos tészta alappor Paleolét kézi tésztakészítő géphez
- 1 db M-es egész tojás
- 1 db M-es tojás sárgája

Csirkepaprikás elkészítése

1. A húsokat alaposan mossuk meg folyó víz alatt. A csirkemellet kockázzuk fel, a májat tisztítsuk meg, vágjuk két-három felé a nagyobb darabokat,  tetszés szerint. Én leszedtem a bőrt a csirkecombokról, mert nem szeretjük, de ez is szokás és ízlés kérdése.:)
2. A hagymát aprítsuk fel, és kockázzuk fel a paprikát és paradicsomot is.
3. Egy nagyobb fazékban forrósítsuk fel a zsiradékot, és pároljuk üvegesre az apróra vágott hagymát. Ezután tegyük hozzá az apróra vágott paprikát és paradicsomot, sózzuk, borsozzuk, kevés vizet öntsünk rá, és fedő alatt pároljuk puhára.
4. Most következik a trükköm! Számomra akkor tökéletes a csirkepaprikás, ha a szósz selymes,  egynemű, nem érződnek benne zöldségdarabkák. Ezért én leturmixolom a megpárolt zöldségeket. A turmixolást követően hozzákeverem a pirospaprikát, felöntöm kb. egy liter hideg vízzel, és belerakom a húsokat. A májat még ne tegyük bele!
5. A fenti műveletet követően főzzük a húst kb. 45-50 percig. Akkor jó, ha a csirkecomb húsa nagyon könnyen leválik a csontról.
6. Ezután tegyük bele a májat is a paprikásba, és főzzük kb. 20 percig. Annyi paprikás lé legyen végül a húsokon, hogy éppen ellepje, de az sem baj, ha kicsit kevesebb, hogy jó sűrű szószt kapjunk.
7. Amikor minden megfőtt, szedjük ki a húsokat és a májat a főzőléből, a főzőlevet tegyük vissza a tűzhelyre.
8. A cocomast és a lisztvarázst egy tálban keverjük csomómentesre. Ezután egy merőkanál forró paprikás lét öntsünk hozzá, keverjük össze. Ezt ismételjük meg még kétszer. Ezt nevezik hőkiegyenlítésnek.
9. A habarást lassan, folyamatos kevergetés mellett öntsük a paprikás léhez, és sűrítsük be.
10. Ezután szórjuk bele a petrezselymet, és tegyük vissza a húsokat és a májat. Kóstoljuk meg, ha szükséges, még fűszerezzük.

A csirkepaprikás ezennel elkészült.:)

A tészta elkészítése

1. Tegyünk fel egy nagy fazékban vizet forrni, amelyhez szórjunk 1 evőkanál sót.
2. Az egész tojás keverjük össze a tojássárgájával, majd a felvert tojáshoz adjuk hozzá a szezámos tészta alapport.Keverjük össze, majd amikor már nehéz keverni, kézzel gyúrjuk össze, majd formázzuk henger alakúra, hogy a tésztakészítő gépbe bele tudjuk tölteni.
3. Amikor a víz lobogva forr, a tésztanyomó tartalmát tekerjük a vízbe. A tészta hossza tekerés közben, közvetlenül a nyomónál elvágva szabályozható.
Két-három perc alatt, időnként átkeverve főzzük készre a tésztát, majd szűrjük le, és öblítsük át hideg vízzel.

Jó étvágyat! :)





2016/11/08

Paleo bolognai spagetti


Kipróbáltam a Paleolét kézi tésztakészítő gépet, és a szezámos tészta alapport, és csupa pozitív élményem van vele kapcsolatban.:)

A kézi tésztakészítő gép kényelmes méretű, egyszerű használni, és akár a táskánkban is könnyű elbújtatni, ha magunkkal vinnénk pl. nyaralásra, sütős-főzős családi és baráti összejövetelre, stb.


A tészta nagyon finom, nagyon jó állagú, semmi mellékíze nincs.Az így készült bolognai spagetti pedig pontosan olyan ízű és olyan finom, mint a hagyományos alapanyagokból készült testvére. Egy reform ételre pedig szerintem ennél nagyobb dicséret nem adható, hiszen többségünk a megszokott ízeket keresi a paleo ételekben is. 


Számomra már az is fantasztikus, hogy paleo alapanyagokból tésztát lehet gyúrni, amelyet tetszőleges méretre vágva könnyedén elkészíthetjük otthon a friss tésztából készült ételeket.Na de az, hogy akár spagetti tésztát is gyárthatok otthon, az számomra felér egy kisebb csodával. :) 


Kápráztassátok el Ti is magatokat és környezeteteket, mert biztosan kerekedni fognak a szemek a csodálkozástól, ha egyszer az asztal közepére tesztek egy nagy tál, frissen gőzölgő spagettit, és közlitek, hogy magatok készítettétek, ráadásul paleosan. :) 







Hozzávalók 2 adag tésztához

- Paleolét szezámos tészta alappor,  Paleolét kézi tésztakészítő géphez
- 1 db M-es egész tojás
- 1 db M-es tojás sárgája

Hozzávalók két adag bolognai szószhoz

- 500 g darált sertéshús
- 200 g sűrített paradicsom
- 100 ml víz
- 1 nagy fej vöröshagyma
- 4 gerezd fokhagyma
- só, bors, oregano, bazsalikom, kakukkfű ízlés szerint
- 2 evőkanál zsiradék

Elkészítés

1. Tegyünk fel egy nagy fazékban vizet forrni, amelyhez szórjunk 1 evőkanál sót.
2. Az egész tojás keverjük össze a tojássárgájával, majd a felvert tojáshoz adjuk hozzá a szezámos tészta alapport.Keverjük össze, majd amikor már nehéz keverni, kézzel gyúrjuk össze, majd formázzuk henger alakúra, hogy a tésztakészítő gépbe bele tudjuk tölteni.
3. Amikor a víz lobogva forr, a tésztanyomó tartalmát tekerjük a vízbe. A tészta hossza tekerés közben, közvetlenül a nyomónál elvágva szabályozható.
Két-három perc alatt, időnként átkeverve főzzük készre a tésztát, majd szűrjük le, és öblítsük át hideg vízzel.

A tészta készítéséről itt találsz videót:



4. A bolognai szószhoz aprítsuk fel a hagymát és a fokhagymát. A zsiradékot forrósítsuk fel, majd pirítsuk meg a hagymát. Ezután süssük fehéredésig a darált húst a pirított hagymán.
5. Amikor kifehéredett a hús, adjuk hozzá a fokhagymát és a fűszereket, majd a vízzel kikevert sűrített paradicsomot is öntsük hozzá, és pároljuk készre a húst.

Jó étvágyat! :)




2016/11/05

Paleo mákos zserbó

Ez a mákos zserbó a legfinomabb paleos sütemény, amit valaha ettem. Sőt, ez a mákos zserbó sokkal finomabb, mint az a hagyományos alapanyagokból készült változata, amelyet még néhány éve karácsonykor sütöttem, ráadásként pedig sokkal egészségesebb is.
Meg nem mondanám róla (ha nem tudnám), hogy nem hagyományos alapanyagokból készült.
A férjemnek is nagyon ízlett, elmondása szerint régen nem evett ilyen finom mákos sütit. Nem tudta kivárni, míg a csokoládémáz megszilárdul, és még repetázott is, rögtön az első adag megevése után. Ennél nagyobb elismerés nekem nem kell.:)
Sok-sok receptes blogban olvastam már, hogy éppen csak meg tudott menteni a háziasszony egy adag süteményt vagy ételt a fotózáshoz. Nos, ezzel most én is pont így voltam, pedig nagy adag zserbó lesz az alapanyagokból. :)

Az én mákos zserbóm három puha, meggylekvárral megkent lapból áll, valamint rengeteg mákos töltelékből, hiszen úgy igazán finom. Tetejére csokoládé máz került. 


Ugyan gyorsan, mindennel együtt másfél óra alatt elkészíthető, de a lapok nyújtása miatt gyakorlatot és türelmet igényel. Az alábbi receptet 20x25 cm-es tepsihez alkottam.


Sok helyen lehet olvasni, hogy a mákos zserbó töltelékét úgy készítik, hogy összekeverik a száraz darált mákot a cukorral, és ennyi, kész is.Én ezt nem javaslom, mert nagyon száraz lesz tőle a sütemény. Tudom, mert egyszer már sajnos elkövettem ezt a hibát.:)

Érdemes forrázott tölteléket készíteni, hiszen nagyon egyszerű,és sokkal szaftosabb, finomabb lesz a végeredmény.

24 db nagyobb kocka sütemény lesz az alapanyagokból. Kiszámoltam az alapanyagok árát, és egy kocka mákos zserbó mindössze 160 Ft-ból kijön (és kerekítettem). :)






Hozzávalók a tésztához



4 db közepes méretű egész tojás
2 db tojássárgája
100 g reszelt alma
70 g eritrit
4 ek olvasztott zsiradék
Egy teáskanál reszelt citromhéj

Hozzávalók a töltelékhez


400 g darált mák

250 g eritrit
250 ml víz
Egy teáskanál fahéj
Egy citrom lereszelt héja
250 g cukormentes meggylekvár

Hozzávalók a csokoládémázhoz


200 g magas kakaótartalmú, cukor- és tejmentes étcsokoládé
3 evőkanál kókuszolaj

Lekvárt készíthetsz a választott aszalt gyümölcs beáztatásával,és leturmixolásával is.:)


Elkészítés


1. Első körben készítsük el a tésztát, közben kezdjük előmelegíteni a sütőt.

A lisztet, sütőport, és az eritritet keverjük össze. A négy egész tojást és két tojás sárgáját öntsük a száraz hozzávalókhoz, majd keverjük hozzá a lereszelt almát, és a négy evőkanál olvasztott zsiradékot ( én kókuszolajat használtam).Ezután formázzunk gombócot a tésztából, és tegyük hűtőbe legalább fél órára.
2. Amíg pihen a tészta, készítsük el a tölteléket. A darált mákhoz keverjük hozzá a fahéjat és a reszelt citromhéjat.
A vizet forraljuk fel az eritrittel, majd öntsük a mákhoz,és alaposan keverjük össze.
3. A pihentetett tésztát osszuk három egyenlő részre.
Az első részt nyújtsuk sütőpapír között négyzet alakúvá, amekkora a tepsink. A tésztánk kicsit ragadhat, ilyenkor lehet még egy kis lisztvarázst hozzágyúrni. Tegyük az első tésztalapot a tepsibe, majd kenjük meg meggylekvár felével, és simítsuk rá a máktöltelék felét.
Ezt követően nyújtsuk ki a második tészta lapot is, és helyezzük a tepsibe. A maradék meggylekvárral kenjük meg ezt a lapot is, majd a maradék máktölteléket osszuk el rakta,szép egyenletesre.
Ezután a harmadik tésztalapot is kinyújtjuk, és a tepsibe helyezzük. Fontos, hogy ezt a lapot igyekezzünk minél szebbre nyújtani, hiszen erre kerül a csokimáz.
Villával szurkáljuk meg, majd 160-170 fokon, kb. harminc perc alatt süssük készre.
4. A sütemény tetejére magas kakaótartalmú, tej- és cukormentes étcsokoládét vízgőz felett olvasszuk fel, és keverjük össze 3 evőkanál olvasztott kókuszolajjal. A csokimázt egyenletesen oszlassuk el a sütemény tetején.
5. Pár órát pihentessük hűvös helyen a zserbónkat, majd forró vízbe mártott késsel szeleteljük.

Jó étvágyat! :)


Tipp: ha diós tölteléket szeretnél készíteni, akkor ugyanúgy készítsd, mint a mákosat. 











2016/11/03

Paleo narancsos-csokis keksz

Erre a kekszre tökéletesen illik az "egyszerű és nagyszerű" kifejezés. :)
Még sok-sok évvel ezelőtt egy kedves ismerősöm készített egy isteni finom narancsos-csokis kekszet, teljesen hagyományos alapanyagokból.
Persze azonnal elkértem a receptet, amit azóta is nagy becsben őrzök. Most ezt a receptet vettem alapul, és ez alapján készült el ennek a keksznek a paleós változata.
Mellé forró kakaót ittunk.:)







Hozzávalók 9 db nagyobb kekszhez:

75 g eritrit
2 tojás
Fél csomag sütőpor
2 evőkanál kókuszolaj
1 teáskanál fahéj
Egy közepes narancs héja apróra reszelve
100 g magas kakaótartalmú étcsokoládé

Elkészítés:

1. A száraz hozzávalókat keverjük össze, majd öntsük hozzá a kókuszolajat,és a tojásokat, végül gyúrjuk össze a tésztát a fahéjjal, lereszelt narancshéjjal, és az apróra tört csokoládéval.
2. Formázzunk kb. 4 cm átmérőjű rudat a tésztából, majd a fagyasztóban hűtsük fél órát. Közben melegítsük elő a sütőt.
3. A tésztarudat szeleteljük vizes késsel kb. fél centiméteres darabokra.
4. Sütőpapírral bélelt tepsire sorakoztatjuk a kekszeket, majd 15-20 perc alatt,170-180 fokon süssük meg őket.

Jó étvágyat! :)





2016/10/28

Paleo vaníliás-kókuszos csokitorta

Csokoládé-és kókuszrajongóknak ajánlom ezt a meglepően gyorsan elkészíthető, mutatós és finom tortát, amely ünnepi alkalmakkor is megállja a helyét.
Előnye, hogy már melegen összeállítható, nem kell megvárni, míg minden hozzávaló alaposan kihűl. Továbbá akár melegen is fogyasztható, de pár óra hűtőben való pihentetés után hidegen is nagyon finom.:)



Hozzávalók a piskótához

4 tojás
150 g eritrit
60 g kókuszolaj
50 g kókusztej

Hozzávalók a vaníliás kókuszkrémhez

400 ml kókusztej
6 evőkanál eritrit
250 g kókuszreszelék

Hozzávalók a csokimázhoz

4 evőkanál kakaópor
4 evőkanál forró víz
150 g porított eritrit
50 g kókuszolaj

Elkészítés

1. Melegítsük elő a sütőt, majd egy 18 cm átmérőjű kapcsos tortaformát béleljünk ki sütőpapírral.
2. Első körben a piskótát készítsük el. A tojásokat keverjük jó habosra keverjük az eritrittel, majd a kókuszolajjal és kókusztejjel. Ezután keverjük hozzá a lisztvarázst, sütőport, és kakaóport, majd süssük 30 percig 160-170 fokon a piskótát. Nem szabad kiszárítani. Puha,szaftos piskóta lesz az eredmény.
3. A vaníliás kókuszkrém elkészítése következik.A kókusztejben keverjük csomómentesre a pudingport és az eritritet, majd főzzük sűrűre.Ezután keverjük bele a kókuszolajat és kókuszreszeléket.
4. Készítsük el a csokimázt! A kakaóport keverjük ki a forró vízzel, majd keverjük hozzá a porított eritritet és a kókuszolajat.
4. A piskótáról vegyük le a tortakarikát, és távolítsuk el alóla a sütőpapírt, majd helyezzük vissza a tortaformába a piskótát, és a kapcsos részt is tegyük vissza. Ezután öntsük a piskótára a kókuszos krémet. Pont annyi krém lesz, hogy a tortaforma pereméig érjen a krém. Kanál segítségével simítsuk el, az a jó, ha jó tömötten tudjuk beletenni a krémet. Pihentessük hűvös helyen fél órát, majd távolítsuk el a kapcsos részt a tortaformáról. 
5. Öntsük rá a torta tetejére a csokimázt, és hagyjuk, hogy tetszés szerint folyjon le az oldalán. Ettől lesz igazán mutatós.:)

Melegen kicsit könnyen széteshet a torta szelet, de hidegen már szépen szeletelhető.

Jó étvágyat! :)



2016/09/15

Paleo sóskafőzelék tükörtojással

Az egyik legnagyobb kedvencem a sóska. Amióta az eszemet tudom, a nagymamám kertjében minden évben termett, és én alig vártam, hogy elkészítse a finom sóskafőzeléket. Végtelen mennyiséget meg bírnék belőle enni, imádom melegen, és hidegen is, és nem feltétlen igénylek hozzá bármilyen köretet.
Idővel én is megtanultam elkészíteni, természetesen a Mamikámtól.:)

A napokban szedett nekem egy nagy adag sóskát, és nem is volt kérdés, hogy elkészítem.:)





Hozzávalók

- Egy nagy szatyor frissen szedett sóska
- 400 g Cocomas
- 400 ml víz
- 4 evőkanál kókuszolaj
- 4 evőkanál PaleoLét lisztvarázs
- 3 evőkanál eritrit
- csipet só

Elkészítés

1. Mossuk meg alaposan folyó víz alatt a szárától megfosztott sóskaleveket.
2. Forraljunk vizet egy fazékban, majd forrázzuk le a sóskaleveleket. Akkor jó, ha teljesen összeesnek a levelek, és sötétzöldes színűvé változnak.
3. Egy fazékban forrósítsuk fel a kókuszolajat, majd egy picit pirítsuk meg rajta a lisztvarázst.
4.. Ezután a megfonnyasztott sóskát tegyük a lisztes-olajos keverékre, alaposan dolgozzuk össze, majd öntsük fel az egy liter vízzel higított cocomassal.
5. Fűszerezzük eritrittel és sóval ízlés szerint.
5. Közepes lángon, gyakran kevergetve addig főzzük a sóskát, míg krémes állaga lesz. Turmixgéppel rá lehet segíteni.:)





2016/08/31

Paleo töltött-rántott csirkemell

Készítettem kolbásszal, hagymával, és sajttal töltött, majd kirántott csirkemellet, és annyira finom lett, hogy ilyet biztosan fogok még készíteni. A töltelékeknek pedig csak a képzelet szabhat határt.:)





Hozzávalók:

- 70 dkg csirkemellfilé
- 1 kisebb fej vörös-, vagy lila hagyma
- 15 dkg füstölt kolbász
- 15 dkg cheddar vagy ementáli sajt (kompromisszumos alapanyag)
- aprított petrezselyem
- só
- bors

A panírozáshoz: lisztvarázs, tojás
A sütéshez: sertészsír vagy kókuszolaj

Tippek a körethez:  saláta, karfiolpüré, karfiolrizs, sült zellerhasábok, zellerpüré


Elkészítés:

1. A csirkemellfilét alaposan mossuk meg, majd vágjunk belőle lehetőleg minél nagyobb szeleteket. A hússzeleteket ezt követően óvatosan klopfoljuk vékonyabbra sütőpapír vagy fólia alatt. Ha így klopfolunk, akkor nem sértjük meg annyira a hús szöveteit. 
2. A hússzeleteket sózzuk meg, majd pihentessük fél óráig.
3. Közben aprítsuk fel a tölteléknek szánt hagymát, kolbászt, és sajtot. Ízlés szerinti méretre lehet vágni, vagy akár darálni is a tölteléket.
4. Készítsük elő a panírozáshoz a lisztvarázst, és a sóval-borssal felvert tojásokat.
5. A csirkemell szeleteket kenjük meg vékonyan mustárral, szórjuk rá a tölteléket, majd óvatosan tekerjük fel. Nem szükséges megtűzni semmivel a tekercseket.
6. Óvatosan hempergessük a töltött hústekercset először a lisztvarázsba, majd a tojásba, majd ismét a lisztvarázsba.
7. Forró, bő zsiradékban, közepes lángon, időnként megforgatva süssük meg a töltött-rántott csirkemelltekercseket kb. 20 perc alatt.




Jó étvágyat! :) 

2016/08/23

Paleo szilvás-mákos pite

Ezt a pitét tegnap sütöttem, amikor kint szakadt az eső, és hideg szél fújt. Imádom az őszt, ezért én nagyon örültem a tegnapi időjárásnak (tudom, még nyár van...:)). Igazi kuckózós idő volt, amikor jó itthon lenni, és az egyik legjobb program sütit sütni. :)

Nekem a tegnapi időjárástól megihletődve azonnal egy mákos süti jutott eszembe, így született meg a szilvás-mákos pite.:)




Hozzávalók egy 26 cm-es formához:

Tészta hozzávalói:

3 db közepes méretű tojás
75 g reszelt alma
45 g eritrit
3 ek olvasztott zsiradék

Kenéshez: + 1 tojás sárgája

Máktöltelék hozzávalói:

- 250 g darált mák
- 150 g eritrit
- 150 ml víz
- őrölt fahéj
- 1 citrom lereszelt héja
- + 5-6 szem szilva

Elkészítés:

1. A lisztet, sütőport, a fahéjat, és az eritritet keverjük össze. 
2. A három tojáshoz keverjük hozzá a lereszelt almát, a három evőkanál olvasztott zsiradékot ( én kókuszolajat használtam), és végül keverjük össze a száraz hozzávalókkal.
3.  Ezután formázzunk gombócot a tésztából, és tegyük hűtőbe legalább fél órára.
4. Közben készítsük el a máktölteléket! A vizet forraljuk fel az eritrittel, miközben a darált mákot összekeverjük ízlés szerint őrölt fahéjjal, és a reszelt citromhéjjal. A felforrt szirupot öntsük a mákra, és keverjük össze.
5. A formát olajozzuk ki vékonyan.
5. A tésztát pihentetés után nyújtsuk ki tapadásmentes sütőpapír között, mégpedig akkorára, hogy bőven beleférjen a formába. Óvatosan tekerjük fel a kinyújtott tésztát a sodrófára, majd emeljük a forma felé, és helyezzük bele. A kilógó tészta széleket vágjuk le.
6. Öntsük a máktölteléket egyenletesen a tésztára, majd tegyük rá a felezett szilvákat is, és hintsük meg őrölt fahéjjal.
7. A korábban levágott, lelógó tésztadarabkákat gyúrjuk össze, ismét nyújtsuk ki, majd vágjunk vékony csíkokat belőle, és díszítsük vele a süteményünket.
8. Kenjük le tojássárgájával a tésztafelületet, majd előmelegített sütőben süssük a süteményünket kb. 25-30 percig.

Tipp: meggyel is nagyon finom! :)








2016/07/04

Paleo sült csülök szalonnás káposztával és pirított szalvétagombóccal


Teljesen véletlenül sikerült így, hogy megint egy káposztás, férfiasabb ételt hoztam a blogra.
Nem bonyolult, de viszonylag hosszadalmas elkészíteni a csülök sütési ideje miatt, viszont a pozitívum, hogy miközben a csülök sül, bármit lehet csinálni, hiszen nem igényel odafigyelést.

Ilyenkor nyáron biztosan csak az olyan elvetemültek fognak nekiállni, mint én, hiszen ki akarná kánikulában még a sütőt is bekapcsolni...:) Viszont megbánni biztosan senki nem fogja, ha egyszer nekifog, és elkészíti.

Nekünk a Férjemmel nagy kedvencünk a sült csülök, amihez mindig készítek szalonnás káposztát, és pirított szalvétagombócot is. Ez a szalvétagombóc pedig nagyon finom lett a lisztvarázsból!
Én elbírom képzelni egy sűrű pörkölt mellé is.:) 


A hozzávalókat 5 % kedvezménnyel tudjátok megvásárolni a "Noémi"           kuponkód használatával itt: www.paleolet.h

Sült csülök

- 1 kg szeletelt, bőrös, csont nélküli csülök
- 8 gerezd fokhagyma
- só
- bors
- 1 dl olvasztott sertészsír

Szalonnás káposzta

- 1 nagy fej vöröshagyma
- 30 dkg füstölt szalonna
- 80 dkg savanyított káposzta
- só
- bors
- 2 evőkanál piros fűszerpaprika

Szalvétagombóc

- 250 g Paleolét Lisztvarázs
- 6 g Paleolét Sütőpor
- 10 g 
- 25 g kókuszolaj
- 2 db tojásfehérje
- 6 db egész tojás
- szárított vagy friss petrezselyem ízlés szerint

Elkészítés

1.  Sült csülök: A fokhagymát nyomjuk szét, majd keverjük össze ízlés szerint sóval, borssal, és kb. 1 dl olvasztott sertészsírral. A csülköt mossuk meg, majd alaposan dörzsöljük be a fűszeres sertészsírral, és hagyjuk pihenni egy órát. A pihentetést követően a csülköt tepsibe helyezzük, öntünk alá 3 dl vizet, alufóliával lefedjük, majd 3 órán át süssük magas fokozaton. Ezt követően, amikor a csülök omlós és puha, még pirítsuk fél órán át.
2. Szalonnás káposzta:A szalonnát és a vöröshagymát kockázzuk fel. Pirítsuk meg a szalonnát, majd amikor megpirult, akkor tegyük hozzá a vöröshagymát is, és a vöröshagymát süssük üvegesre.Ezután húzzuk félre a serpenyőt, szórjuk meg a hagymás-szalonnát két evőkanál piros fűszerpaprikával, majd forgassuk bele a megmosott savanyított káposztát. Sózzuk, borsozzuk, öntsük fel 2 dl vízzel, és fedő alatt pároljuk fél órán át. Ezután vegyük le a fedőt, hagyjuk elpárologni az összes folyadékot, majd pirítsuk meg magas lángon a szalonnás káposztát.
3. Szalvétagombóc A szalvétagombóchoz egy nagyobb fazékban tegyünk fel vizet forrni, és készítsünk elő kétszer kb. 40 centis alufólia csíkot, amelyeket alaposan zsírozzunk be.
A szalvétagombóchoz keverjük egynemű masszává a hozzávalókat, majd hagyjuk pihenni fél órát.
A pihentetést követően felezzük el a masszát, majd halmozzuk fele-fele arányban a két alufóliacsíkra, és tekerjük fel őket úgy, hogy két rudat kapjunk, melyeknek a végén az alufóliát jól megcsavarjuk, és behajtjuk. Mintha szaloncukrot csomagolnánk.:)
A forró, lobogó vízbe helyezzük mindkét hengert, és 30 percen át főzzük. A főzési idő letelte után kiszedjük a hengereket a vízből, kicsit pihentetjük, kicsomagoljuk, majd felszeleteljük, és kevés zsiradékon mindkét felét megpirítjuk a korongoknak.

Jó étvágyat! :)



2016/06/07

Paleo káposztás-kolbászos nokedli

Egyszer régen, még sok-sok évvel ezelőtt, amikor kislány voltam, a Nagymamám készített egy nagyon finom ételt, ami azóta is gyakran eszembe jutott, de valahogy sosem készítettem el, és érdekes módon a Nagymamám sem. Pedig tényleg nagyon finom volt, és Nagymamám akkor azt mondta, hogy úgy hívják ezt az ételt, hogy "tordasi nokedli".

A minap ismét eszembe jutott, és gondoltam, elkészítem. Elkezdtem recepteket keresni, de egyetlen találat sem jött ki arra a kifejezésre, hogy "tordasi nokedli", káposztás-kolbászos nokedli néven viszont annál több találat akadt.
Mindegy is, hogy hívjuk, a lényeg, hogy nagyon gyorsan elkészül, laktató és finom. Már aki szereti a savanyú káposztát, a füstölt kolbászt, és a nokedlit.:)
Az pedig csak hab a tortán, hogy mindez paleosan is elkészíthető, és szerintem annyira finom ez a nokedli, hogy nem feltétlen lehet megkülönböztetni ebben az ételben a hagyományostól.
Nekem a lisztvarázsból készíthető nokedli csak úgy önmagában is nagyon ízlett, már fantáziálok a másik nagy kedvencemről, a tojásos nokedliről is, amit Judit készített el nem olyan régen.:) Judit tojásos nokedlijét itt találjátok: http://paleolet.hu/tojasos-nokedli/


A hozzávalókat 5 % kedvezménnyel tudjátok megvásárolni a "Noémi"           kuponkód használatával itt: www.paleolet.h

Hozzávalók a nokedlihez:

6 db közepes tojásfehérje
1-2 tk só
2 dl víz 
4 evőkanál kókuszolaj a tésztába
Kevés olvasztott sertészsír

További hozzávalók:

50 dkg savanyú káposzta
30 dkg füstölt kolbász
1 nagy fej vöröshagyma
1 evőkanál sertészsír


Elkészítés:

1. Tegyünk fel egy nagy fazék vizet forrni.
2. Közben készítsük el a nokedlit. A lisztvarázst, sót, tojásfehérjéket kezdjük el összekeverni, majd fokozatosan adjuk hozzá a vizet, legvégül pedig a kókuszolajat.
3. A forrásban levő vízbe tegyünk egy kis sót, majd szaggassuk bele a nokedlit. Amikor feljön a víz felszínére a nokedli, még két-három percig főzzük.
4. Ezt követően szűrjük le a nokedlit, és öblítsük le hideg vízben, majd ismét szűrjük le, és kevés zsiradékban (én olvasztott sertészsírt használtam), forgassuk meg.
5. Közben karikázzuk fel a kolbászt, és vágjuk apróra a hagymát. A kolbászt süssük meg egy evőkanál sertészsíron, illetve pirítsuk meg rajta a hagymát. Amíg pirul a kolbász és a hagyma, mossuk meg a káposztát, és csepegtessük le.
6. Amikor kész a hagymás-kolbász, keverjük össze a káposztával,és süssük még így együtt őket 15-20 percig, és ha szükséges, sózzuk.
7. Legvégül pedig keverjük össze a kolbászos-káposztát a nokedlivel, és kész is a laktató, egyszerű és nagyszerű ételünk.:) Én még betettem az egészet kicsit sülni a sütőbe, de ez akár el is hagyható. 

Ugye hogy nem bonyolult?
Érdemes kipróbálni! :)






2016/05/22

Paleo pogácsa

Ahogy egyre szebb idő van, egyre több embernek jön meg a kedve a bográcsozáshoz a szabadban, ami egy nagyon jó program is amellett, hogy szerintem a legfinomabb ételek bográcsban készülnek.:)
Egy jó, szabad tűzön készült egytálétel mellé nagyon jó választás lehet ez a puha, finom pogácsa,amelynek a receptjét Judit alkotta meg nekünk. :) 

Én is elkészítettem, és nem bántam meg! Készítsétek el Ti is, ebédig még bőven van idő megsülnie. :)




A hozzávalókat 5 % kedvezménnyel tudjátok megvásárolni a "Noémi"           kuponkód használatával itt: www.paleolet.h



Hozzávalók hat nagyobb pogácsához

4 db közepes méretű tojás
1 kávéskanál só
1 teáskanál Paleolét Sütőpor
80 g KOKO kókuszmargarin, amely helyettesíthető ugyanennyi mennyiségű reszelt kemény sajttal, bacon szalonnával, tepertővel, pirított hagymával, vagy apróra vágott füstölt kolbásszal is.

Elkészítés

1. A hozzávalókat a felsorolt sorrendben keverjük össze, majd tegyük a hűtőbe, és pihentessük fél órát.
2. Ezt követően vizes kézzel formázzunk hat egyforma méretű golyót a tésztából, és alakítsuk a kezünkkel pogácsa formájúra. Tetejét kenjük le tojássárgájával, majd készítsünk fogpiszkáló segítségével rácsos mintázatot a pogácsákra, ezt követően pedig sorakoztassuk őket egy sütőpapírral bélelt tepsibe.
3. Előmelegített sütőben, kb. 170 fokon süssük a pogácsákat 30-40 percig.

Jó étvágyat! :) 



2016/05/08

Paleo házi hamburger

Nem sok embert ismerek, aki ne szeretné a hamburgert valamilyen formában, és manapság már végtelen számú variációja ismert.
A jó hamburger egyik titka szerintem a finom zsemle, amit Judit lisztvarázsával, és kenyér receptjét alapul véve igazán könnyen meg tudtam alkotni.:) A másik titok a húspogácsa, amit szintén a legjobb, ha mi készítünk el, hiszen így biztosan minőségi alapanyagokból fog állni, mindenféle adalékanyagtól mentesen.Én sertéscombot használtam, és egyáltalán nem baj, ha kicsit zsírosabb húst daráltatunk le, mert akkor lesz a végeredmény igazán jó, kicsit szaftos. Természetesen ízlés szerint bármilyen húsból elkészíthetjük a húspogácsát.
Szükség van még tetszés szerint zöldségekre, és kész is a házi készítésű, egészséges hamburgerünk.:)


                           

      A hozzávalókat 5 % kedvezménnyel tudjátok megvásárolni a "Noémi"             kuponkód használatával itt: www.paleolet.hu


Hozzávalók 4 db zsemléhez:

250 g Paleolét Lisztvarázs
6 g Paleolét Sütőpor
5 g 
25 g kókuszolaj
70 g reszelt alma
2 db tojásfehérje
6 db egész tojás

Hozzávalók 4 db nagy húspogácsához:

70 dkg darált sertéshús
1 tojás
só, bors ízlés szerint
1 evőkanál mustár

Feltétek nekem a következők voltak:

Paradicsom (kompromisszumos alapanyag)
Pirított lilahagyma
Saláta levél
Ementáli sajt (kompromisszumos alapanyag)

Elkészítés:

1. Először készítsük el a tésztát. A hozzávalókat keverjük össze, majd pihentessük legalább egy órán át.Nagyon lágy tésztát fogunk kapni,  de ez így lesz jó.  Semmiképpen ne hagyjuk ki a pihentetési időt, mert így lesz a tésztának olyan állaga, amivel már tudunk dolgozni!
2. Miközben a tészta pihen, készítsük el a húspogácsákat. A darált húst alaposan keverjük össze a fűszerekkel, majd formázzunk belőle négy húspogácsát. A húspogácsákat is pihentessük egy órán keresztül, hogy az ízek összeérjenek.
3. Közben készítsük elő a feltéteket. Mossuk meg a zöldségeket, szeleteljük fel őket vékony szeletekre, a lilahagymát pirítsuk meg serpenyőben. A sajtból próbáljunk viszonylag vékony szeleteket vágni.
4. Kezdjük el előmelegíteni a sütőt!
5. Amikor lejárt az egy óra pihentetési idő, akkor a tésztából formázzunk vizes kézzel négy egyforma méretű zsemlét, és előmelegített sütőben, sütőpapírral bélelt tepsin süssük kb. 50 percig 170-180 fokon.
6. Közben tegyünk 3-4 evőkanál zsiradékot egy serpenyőbe, és süssük meg a húspogácsákat.
7. Amikor megsültek a zsemlék, akkor hagyjuk pár percig hűlni őket, majd vágjuk ketté. Töltsük meg a zsemléket húspogácsával, és a tetszés szerinti feltétekkel, és kész is a saját készítésű, házi hamburgerünk.:)

Jó étvágyat! :)







2016/05/01

Paleo csokis-vaníliás keksz

Talán nem lettek túl szépek ezek a kekszek, viszont annál finomabbak, és nagyon gyorsan elkészülnek.:)
Tízórai vagy uzsonnai csemegének is tökéletes választás, nekem nagyon jól esett a kávém mellé.



 A hozzávalókat 5 % kedvezménnyel tudjátok megvásárolni a "Noémi"                                           kuponkód használatával itt: www.paleolet.hu

Hozzávalók a tésztához

4 db közepes méretű tojás
80 g eritrit
2 ek olvasztott zsiradék
1 rúd vanília kikapart belseje

Csokoládémáz hozzávalói:

50 eritrit
víz
50 g kókuszolaj
40g kakaópor


1. Melegítsük elő a sütőt, és béleljünk ki egy tepsit sütőpapírral.
2. Ezt követően a tojásokat alaposan keverjük össze az eritrittel, az olvasztott zsiradékkal, a vaníliarúd kikapart belsejével, majd a sütőporral és a lisztvarázzsal.
3. Töltsük a tésztát habzsákba, és nyomjunk kör alakú formákat a sütőpapírral bélelt tepsibe.
4. Ezután 170-180 fokon süssük a kekszeket körülbelül 15-20 percig, majd hagyjuk őket kihűlni.
5. Közben készítsük el a csokimázat! Az eritritet tegyük egy kisebb lábasba, és forraljuk fel annyi vízzel, amennyi éppen ellepi. Ezután öntsük hozzá a kókuszolajat, és jól keverjük össze a cukorsziruppal. Ezután tegyük bele a kakaóport is, és kézi habverővel alaposan keverjük össze a csokimázat, majd hagyjuk hűlni pár percig.
6. A kekszeket tetszés szerint mártogassuk a csokimázba, majd egy tálcára sorakoztatva tegyük legalább fél órára hűtőbe őket, amíg a csoki megdermed.

Jó étvágyat! :)





2016/04/16

Paleo kakaós kifli

Napsütéses hétvégi reggeleken nincs is jobb, mint egy kávé mellé valami finom péksütit reggelizni, lustán, kényelmesen... :) Nekem most a kakaós kiflire esett a választásom, de a töltelék lehet fahéjas, diós, és akár mákos is.:)


  A hozzávalókat 5 % kedvezménnyel tudjátok megvásárolni a "Noémi"             kuponkód használatával itt: www.paleolet.hu

Hozzávalók a tésztához:

2 db közepes méretű tojás
50 g reszelt alma
30 g eritrit
2 ek olvasztott zsiradék

Hozzávalók a kakaós töltelékhez:

fél evőkanál kakaópor
1 evőkanál eritrit
1 evőkanál kókusztej

Elkészítés

1. Készítsük el a tésztát! A lisztet, sütőport, és az eritritet keverjük össze. 
2. A két tojást enyhén verjük fel villával, majd keverjük hozzá a lereszelt almát, a két evőkanál olvasztott zsiradékot ( én kókuszolajat használtam), és végül keverjük össze a száraz hozzávalókkal.
3.Ezután formázzunk gombócot a tésztából, és tegyük hűtőbe legalább fél órára.
4. Amikor letelt a fél óra, akkor nyújtsuk ki a tésztát tapadásmentes sütőpapíron kör alakúra, majd nyolc részre szeljük fel, és a háromszögek közepébe tegyünk kókusztejjel kikevert eritrites kakóport.



5.Ezután a háromszögek szélesebb végétől tekerjük fel a kifliket.
6. Kenjük le  tojássárgájával, majd előmelegített sütőben süssük 170-180 fokon a süteményeket.

Jó étvágyat! :)